Menu Content/Inhalt
Hem arrow Intresseanmälan och kontakt.
Intresseanmälan och kontakt PDF Skriv ut E-mail

Vår adress:

Förskolan Kasper

Larsbergsvägen 21, (baksidan av huset),

181 38 LIDINGÖ

Tel: 7651710

Mobil: 0702851916    

Mail: 

Lidingö stad tillämpar en central kö till alla kommunala och enskilda förskolor varför man alltid ska ställa sig i denna. 

För att ställa sig i kö gå in på www.lidingo.se/skolwebben


Vi följer Lidingö Stads riktlinjer för öppettider och rätt till omsorg. Våra öppettider är 07.15-17.15. Öppettiderna anpassas efter den aktuella barngruppens behov inom ramtiden 06.30-18.30.Mer information finns på lidingo.se/barnochutbildning. Vi har stängt fem veckor på sommaren, och har sex planeringsdagar per år. Vid behov av tillsyn dessa gånger ordnar vi det.

Klagomålshantering: Om du som förälder är missnöjd med något eller har synpunkter på verksamheten kontakta gärna oss personligen eller via mail på . Vi behandlar ärendet och återkopplar snarast, dock senast inom 10 dagar. För övrig anmälan  kontakta l